Renkli Gözler İçin Göz Makyajı Önerileri

Mavi Göz Makyajı
Mavi gözler, her ton farı oldukça iyi yansıtır. Ama mavi rengi özellikle ön plana çıkartmak için kahve, bronz ve kızıl bakır tonları doğru seçim olacaktır. Ayrıca siyah ya da gri-füme tonlarıyla yapılacak buğulu bir göz makyajı da, mavi gözleri olduğundan daha derin ve büyüleyici gösterecektir. Mavi gözlülerin kullanmaması gereken far rengi ise mavidir. Üstelik bir de mavi kıyafet giymişseniz bu üçleme doğallıktan uzak bir ifade yaratabilir. Göz renginizi, kontras renkteki bir farla vurgulamak en doğrusu olacaktır.

Yeşil Göz Makyajı
Yeşil gözlü ve sarı saçlı iseniz, pembe farlar; siyah saçlı iseniz toprak tonlu farlar tam size göredir. Ayrıca bej, krem, vizon tonları ve kahverengiler de yeşil gözlerle uyum sağlayacaktır.
Lavanta, mürdüm ve lila tonları da yeşil gözleri son derece parlak ve canlı gösterir.
Turuncu ve bordo tonlarını da yeşil gözlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eye liner ise yeşil gözlü bayanların en etkili silahlarından biridir; zira bu renk gözlere çok yakışır. Yeşil göze yeşil far uygulaması ise önerilmez. Açık renk gözlerinizi en iyi, zıt ve koyu tonlarla vurgulayabilirsiniz.

Ela Göz Makyajı
Ela gözler, ya içinde yeşil titreşimler olan ya da açık bal rengi olarak ifade edilebilecek, kahverenginin en açık halidir.
Altın rengi ve metalik tonlarla ela gözlerinizi belirgin hale getirebilirsiniz.
Eflatun tonları, yeşil, haki ve gri tonları da ela gözleri çok sever.
Lacivert ve bakır tonlarında göz kalemleri de ela gözleri keskinleştirir.
Bu renk gözlerde kullanılmayacak far rengi ise açık kahve tonlarıdır.
Smokey eyes tarzı makyajı da ela gözlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button

Pin It on Pinterest

× Whatsapptan Bize Ulaşın