Adana’da Uygun Çamaşır Makinesi Satanlar 0539 853 83 05

HEMEN ARAYIN : 0539 853 83 05

BÜTÇENİZE UYGUN  ÇAMAŞIR MAKİNELERİ İÇİN ARAYIN

Regal Practica 107 T A+ 7 Kg 1000 Devir Çamaşır Makinesi Adana İçin Ücretsiz Nakliyat 800tl

HEMEN ARAYIN : 0539 853 83 05

BÜTÇENİZE UYGUN  ÇAMAŞIR MAKİNELERİ İÇİN ARAYIN

 

Çamaşır Makinesi satın alma rehberi

Çamaşır Makinesi satın alırken nelere dikkat etmeliyiz?
İlk çamaşır makinesinin icadının üzerinden seneler geçti. Merdaneli, tek programlı, 4-5 kg derken artık uzaktan çalıştırıp kapatabildiğimiz sonradan çamaşır ekleyebildiğimiz, deterjanını kendisi alan, biz eve geleceğimiz zaman çamaşır yıkamayı bitiren akıllı makinalar haline geldiler. Fiyatları mâkul. Tek maaşınızla alabilirsiniz. Zira eskiden çamaşır makinesi fiyatı maaşın 5-10 katı olur 1 çamaşır makinesiyle 15-20 yılı devirirdik. Hâlâ çeyizindeki makinasını kullananlarınız vardır içinizde. İyi bakın onlara. Güzel davranın. Sevin, başını okşayın. Çünkü bozulursa yeni nesil makinaların ömrü garanti süresi kadar ? İcadına en çok sevindiğimiz ürünlerin başında gelen Çamaşır Makinesi seçerken şunlara dikkat etmeliyiz.
1.KG

Çamaşır makinesi satın almadan önce kaç kg makine alacağınıza karar vermelisiniz.

Eğer biriktirmeden sık sık çamaşır yıkıyorsanız 5-6 veya 7 kg bir çamaşır makinesi size yetecektir.
Çamaşırları biriktiriyor haftanın belli günlerinde yıkıyorsanız 8kg veya 9kg bir makineye ihtiyacınız olacaktır.
Battaniye, yorgan yıkamayı düşünüyorsanız 10-12 kg’lık çamaşır makinesi tercih etmelisiniz.

2.Garanti Süresi
Artık yeni çamaşır makinelerinde en önemli şey garanti süresi. Zira başka hak iddia edebileceğiniz resmi durum yok. Makinanızın herhangi bir parçası arızalanırsa garanti süresince yetkili servisi tarafından ücretsiz hizmet sağlanıyor. Piyasada 10 yıl motor garantisi +4 veya +5 yıl garanti veren markalar var. Bu fırsatları geri çevirmeyin. Gerekiyorsa ekstra para vererek ek garantiyi satın alın. Bozulunca kimse gözünüzün yaşına bakmıyor, garantiye bakıyorlar.

3.Elektrik/Su Sarfiyatı
Çamaşır makinesi satan beyaz eşya bayilerinin kataloglarını aldıktan sonra aynı kg da olan makinelerin elektrik/su sarfiyatlarını kıyaslamanızı tavsiye ediyoruz. Elektrik/su tasarrufunu kg göre değerlendirmeyiniz. 9-10 veya 12 kg makine çok elektrik, su harcar 5-6 kg az harcar diye düşünmeyin. Yeni nesil makinalarda önemli olan Yıkama ve Sıkma da A+ enerji sınıfına sahip olmasıdır.

4.Rezistans-Kazan Türü
Eskiden hiçbirimiz kireçlenme vs için kalgon kullanmıyorduk. Kalgonu da zaten reklamlarda gördük tanıdık. Yeni nesil makinaların bazılarında rezistanslara kaplama yaparak kireçlenmeyi önlüyor. Bu da tasarruf ve uzun vadeli kullanım için önemli. Yine kazanın yapısı kazan deliklerinin küçük olması çamaşırları yıpratmadan sıkması açısından önemli.

5.Çamaşır Makinesinin Programları
Çamaşır makinesinde en önemli konulardan biri yıkama, durulama, sıkma işlemlerini yapan programlardır. Makinenizi satın alırken program tercihlerini kendi yıkama alışkanlıklarınıza göre değiştirebileceğiniz makineleri tercih etmelisiniz. Sıkma devri, sıcaklık, yıkama süresi, durulama gibi seçenekleri kendinize göre düzenleyebilmelisiniz. Ayrıca 10-15-20 dakika gibi hızlı yıkama seçeneklerinin olması özellikle yazlık, az kirli çamaşırlarda tam program çalıştırmadan yıkama olanağı sağlar. Hem vakitten hemde elektrik-sudan tasarruf edersiniz.

6.Tek-Çift Su Girişi
Artık yeni çıkan makinaların tamamı tek su girişli. Çift su girişli makine piyasada yok denecek kadar azaldı. Tek su girişi olanlar soğuk suyu alır. Isıttıktan sonra yıkamaya başlar. Normalde çift su girişinin avantajı buradadır. Çamaşır makinesi direk sıcak suyu içine alır. Isıtma yapmayacağı için hem daha hızlı yıkar hemde yıkama süresini kısaltır. Ancak artık tek su girişli olanlar çok daha kısa sürede daha az elektrik harcayarak bu işi yaptığı için piyasada çift su girişli makine kalmadı. Ayrıca çift su girişi olduğu halde benzer özellikteki tek su girişli makineden daha fazla enerji harcayan çift su girişli modeller de var.

Çift su girişi olan bir makine alacaksanız makineye gelen su tesisatının bu özelliğe uygun olması veya suyu T vasıtasıyla ikiye ayırmanız gerekebilir. Bu durumda sıcak su girişine de soğuk su gidebilir. Bu durum makine için bir risk oluşturabilir. Hiç bu risklere girmeden tek su girişli makine tercih edebilirsiniz.

7.Sıkma Devri
Sıkma devri diğer özelliklere nisbeten çok önemli değildir. Çamaşırlarınızın sıkma işlemini yapan özelliktir. Ortalama 1200 devirli bir makine işinizi rahatlıkla görecektir. Sıkmada önemli olan sıkma devirlerinin [400-600-800-1000-1200-1400] değiştirilebilir olmasıdır. Ağır olan ince battaniye, bornoz gibi çamaşırlarınızı mümkün mertebe sıkma yaptırmayınız. Yaptıracaksanız da düşük devirde sıktırmanızı tavsiye ediyoruz.

8.Voltaj Kontrolü
Elektrik kesintilerinde, yüksek yada düşük voltaj geldiğinde elektriği cihazdan keserek makinanızın motorunun ve kartının yanmasını engelleyen voltaj kontrolü önemli bir özelliktir.

9.Ekstra Özellikler
Çamaşır makinenizde olmasa da çok önemli olmayan ancak satın alırken tercih edebileceğiniz özellikler.

Sensörler; Yük Sensörü:Makinaya koyduğunuz çamaşırın kuru olarak yükünü tartarak çamaşır kaç kg ise ona göre su almasını sağlayan özellik. Tasarruf açısından önemlidir.
Inverter Motor: Elektriği daha az yakan klimalardaki gibi daha sessiz daha dayanıklı motor.
Yük Dağıtım Sensörü: Makinenin kazanında yükün[çamaşırların] tek bir yerde toplanmasını engelleyen sensördür. Makinenizin yıpranmasını engeller.
Çocuk Kilidi: Evde ufak bebeğiniz veya çocuğunu varsa çocuk kilidi olması önemlidir.
Kolay ütü Fonksiyonu: Kırışıklıkları azaltarak yıkama özelliği.
Sessiz Sıkma: Sıkmada ekstra sessizlik sağlayan özellik.
Hata-Uyarı: Çamaşır makinanızdaki olası hataları ekranındaki barkod ile cep telefonunuzdan okutarak öğrenme.
Akıllı Denetim: Çamaşır makinenizi uzaktan çalıştırma, program değiştirme, sıkma-durulama devirlerini değiştirebilme, duraklatma, programın kalan süresini görme kapatma gibi özellikleri cep telefonundan yönetme özelliği.

Çamaşır Makinesi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Satın almaya gittiğinizde beyaz eşya bayilerini gezerken özellikleri kataloglarda işaretleyebilirsiniz. Ürün kötüleyerek mal satmaya çalışanlara çok fazla itibar etmeyiniz. Bulunduğunu bölgede servis durumunu sorunuz. Yukarıda saydığımız özellikleri göz önüne alarak bütçenize uygun markayı tercih edebilirsiniz. Satın almadan önce piyasada ortalama 7kg – 8kg – 9kg çamaşır makinesi fiyatlarını araştırabilirsiniz. Piyasada birçok çamaşır makinesi markası var. En çok satılan çamaşır makinesi veya hiç şikayet olmayan çamaşır makinesi diye bir durum yok malesef. Her müşteri her markayla ilgili olumlu veya olumsuz bir deneyim yaşayabiliyor. İnternette çamaşır makinesi kullanıcı yorumlarına baktığınızda markalarla ilgili yorumları okuyabilirsiniz. Dilerseniz bu yazının altında çamaşır makineniz ile ilgili yaşadığınız deneyimleri, yeni çamaşır makinesi alacaklara tavsiyelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button

Pin It on Pinterest

× Whatsapptan Bize Ulaşın