Polislik Mülakat Soruları

Polislik Mülakat  Soruları

Arkadaşlar mülakat sorularından değil diksiyonuzdan korkun eğer diksiyonunuz iyiyse 1-0 öndesiniz demektir. Mülakat sınavına aylarca çalışmak gerekmez. Mülakat sınavında heyecanınızı geriye atın, profesyonel  sohbetçi olun.

Kapıdan gireceksiniz ve aslan gibi çıkacaksınız.İlk önce kendinize güvenin. Bakın güvenin deyince egolu felan olun demiyorum. Delikanlı olun gerçekten bu işi istediğinizi gösteren hareketler sergileyin.

İlk önce sıcak bir hoşgeldin ile karşılanacaksınız. Ama o sıcaklığının devam etmesini siz sağlayacaksınız. Kendinizi tanıtın sorusu herkese geliyor kesinlikle bunu çalışmak isterseniz çalışın. Gelelim mülakat sorularına arkadaşlar dediğim gibi sorunun cevabı pek önemli değil sizin cevap verme şekliniz önemli ama soruyu bilmenizde sizi 1-0 öne geçirebilir.

Bir önceki yazımda da anlattığım gibi bana 2015 yılı Türk Dünyasının kültür başkenti neresidir diye soru çıktı yani çıkan sorular güncel sorulardır. Ben 2016 da girdim,  2015 yılından soru geldi. Sizde girdiğiniz yıldan 1-2 yıl öncesinden genel kültür çalışması yapın. Terör örgütlerini öğrenin. Türk dünyasını ülkelerini öğrenin. Türkiyenin coğrafi yapısını Türkiyenin komşularını Türkiyeye dair her şeyi öğrenin arkadaşlar. Ama en baştada dediğim gibi en önemli şey diksiyondur. Diğer yazılarımızı da okuyun umarım yardımcı olmuşumdur. Başarılar Arkadaşlar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button

Pin It on Pinterest

× Whatsapptan Bize Ulaşın