Trafik Polisi Olmak İsteyenler Okumalısınız ?

Polislik hayali kuran bir çok polis adayının gönüllerinde farklı şubeler farklı birimler vardır. Bazı adaylar sivil çalışmak ister bazı adaylar resmi çalışmak ister. Bazıları çevik kuvvette bazıları da asayiş şubede çalışmak isterler.

 

Belkide trafik polisi olmak isteyenlerin sayısıda hiç azımsanmayacak kadar çoktur. Trafik polisi olmak için ilk önce polis okulundan mezun olmak gerekir.

Trafik Polisi Nasıl Olunur

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube’de görevli polislere trafik polisi denilmektedir. Peki 2017 yılı itibariyle trafik polisi nasıl olunur? Trafik polisi olmak için nasıl bir yol izlenmelidir. Trafik Polisi Nasıl Olunur 2017 isimli makalemizde bu soruların yanıtları kısaca verilecektir.

Trafik polisi olmak isteyen adaylar öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirtiş olduğu 12 yıllık zorunlu eğitimi bitirmiş olması gerekmektedir. Bu eğitimin ardından PMYO, POMEM ya da FYO’dan birisi tercih edilerek polislik mesleğine adım atılır. Polis Nasıl Olunur adlı makalemizden detaylı bilgi sahibi olunabilir. Polis okuluna başarıyla giren ve eğitimlerini başarıyla tamamlayan trafik polisi olmak isteyen adaylar, dilekçe vererek Trafik Şube’ye geçiş yapabilirler.

 

Trafik polisleri görevleri gereği trafik akışının düzenli bir şekilde sağlanması, araçların ve sürücülerin teftiş edilmesi, yayaların ve araçlartaki kişilerin can güvenliği için ana yollarda ve kritik güzergahlarda görev yapmaktadır. Trafik polisleri 4 mevsim dışarıda görev yaptıkları için olumsuz hava koşullarıyla mücadele etmeleri gerekmektedir.  Trafik polislerinin maaşı 2017 yılı itibariyle göreve başlangıç ücreti 3000 TL’ye yakındır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button

Pin It on Pinterest

× Whatsapptan Bize Ulaşın