Fizyoterapist Nasıl Olunur?

Ülkemizde hemen hemen tüm hastanelerde ve sağlık kuruluşlarında Fizik Tedavi Uzmanları bulunmaktadır. Peki ne iş yaparak ? Maaşları dolgun mu bilmek istediğiniz tüm konularda bilgi vermek istiyoruz. Şimdi dilerseniz başlayalım.

 

Fizyoterapist Olmak İçin : Bu mesleğe erişebilmek için öncelikle üniversitelerin Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümlerinden 4 yıllık Lisans eğitimi almış ve bitirmiş olmanız gerekmektedir. Ülkemizin en köklü üniversitelerinden olan İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi,Gazi Üniversitesi,Hacettepe Üniversitesi ve Vakıf Üniversitelerinde bu bölümü okumanız mümkündür.

Nasıl Eğitim Görürler: Fizyoterapistlerin eğitimleri aslında biraz karmaşıktır.Çok farklı dallarda eğitim görürler ve bunları uygulamalı olarak işlerler. Örnek vermek gerekirse anatomi, fizyoloji, fizik gibi temel dersleri zaten alırlar ve bunların  yanı sıra nöroloji, dahiliye, ortopedi gibi temel tip dersleri ve elektroterapi, hidroterapi, masaj, egzersiz teknikleri ve son olarak sporcu sağlığı gibi mesleki dersler teorik ve uygulamalı olarak yer almakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button

Pin It on Pinterest

× Whatsapptan Bize Ulaşın