İşletmeniz İçin Google’da Ücretsiz Reklam Yapma Yöntemi

İşletmeniz İçin Google’da Ücretsiz Reklam Yapma Yöntemi

Google tüm işletmeler için oldukça önemli bir platform. Yapılan aramalar sayesinde işletmeniz bir anda oldukça popüler olabileceği gibi var olan popülerliğini de yitirebilir.

Türkiye’de çok fazla öne çıkmamış olsa da Google son dönemlerde arama sonuçlarında harita verilerine daha fazla yer veriyor. Sadece adres bilgisi de değil yorumlar, oylamalar, telefon adres bilgileri, diğer sosyal ağ hesaplarının linkleri ve daha fazlasını paylaşıyor.

Arama sonuçlarında işletmenizin yer alması, farkında olmasanız bile size oldukça olumlu sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle sosyal medyada aktif olduğunuz kadar Google’da da bu şekilde yer alabilmek için gerekli çalışmaları yapmalısınız.

Google’a İşletmenizi Ekleme Adımları:

1- Google Business hesabınızı kurun. Öncelikle http://www.google.com/business/ adresine giriş yapın. “Google’a Taşının” butonuna tıklayın.

2- Açılan sayfada öncelikle işletmenizin başkası tarafından eklenip eklenmediğini kontrol edin. Yaptığınız arama sonucunda işletmeniz yer almıyorsa “işletmenizi ekleyin” butonu ile ilerleyin. Eğer arama sonuçlarında yer alıyorsa, sahiplenmek için adımları takip edin.

3- Açılan pencerede işletmenize ilişkin tüm detayları en açık ve net şekliyle doldurun. Detayları girdiğinizde eğer hizmetinizi müşterilerinizin ayağına götürüyorsanız bu seçeneği seçmeyi unutmayın.

4- Adresi posta koduna kadar net ve detaylı girdikten sonra açılan sayfada işletmeye yönelik Google+ sayfası oluşturacağınızı ve yetkili kişi olduğunuzu kabul ederek ilerleyin.

5- Tüm adımları tamamladığınız zaman Google size onay için gerekli kodu posta ile göndereceği bir sayfayla karşılıyor sizi. Bunu kabul edin. İsterseniz adrese gelecek posta için yetkili kişi ismi de belirtebilirsiniz.

6- Posta kodunu gönderme işlemini tamamladıktan sonra kodun gelmesini beklerken sizin yapmanız gereken şey, hemen otomatik olarak açılan Google+ sayfasına girip tüm detayları doldurmak. Bunu yaptıktan sonra artık işletmeniz Google’da listelenmeye başlayacaktır. Sahiplenme işleminiz de kod gelince tamamlanacak ve artık gelen yorumlara kadar her şey üzerinde yetki sahibi olabileceksiniz.

Artık aramalarda işletmeniz Google tarafından ücretsiz olarak öne çıkarılacak ve size fayda sağlayacaktır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button

Pin It on Pinterest

× Whatsapptan Bize Ulaşın