Çimen Lekesi Nasıl Çıkar?

Çimen lekesi özellikle kumaş türünde hızla emilir ve çıkartılması gerçekten zor olur. Uygulayıp başarılı bulduğum yöntemlerden size de bahsetmek istiyorum.

Yaz geldi artık dışarıda fazlaca zaman geçiriyoruz çimlere oturunca istemediğimiz lekeler kıyafetlerimize bulaşıyor bu da çok can sıkıcı oluyor. Ancak size vereceğim yöntemler ile gönül rahatlığıyla bu lekeden kurtulacaksınız. Çimen lekesi artık kıyafetlerimiz için bir sorun olmaktan çıkacak.

İşte çimen lekesinden kurtulma yöntemi:

Çimen lekesini elinizle çitileyerek bile çıkarmanız mümkün olabilir. Bunun için ihtiyacınız olan Alkol ve oksijenli su. Bir kovanın içerisine birkaç damla oksijenli su veya alkol koyarak  içerisine çimen lekesi olan kıyafetinizi koyun ve 10 dk bekletin. Ardından lekenin olduğu bölgeyi çitileyin.

Hala çıkmıyorsa makineye atabilirsiniz. Makineden çıktığında çimen lekesinden eser kalmadığını göreceksiniz.

Beyaz renkli kıyafetlerde çamaşır suyu oldukça etkilidir ancak renkli kıyafetlerinizde bu yöntemi uygulamak oldukça sakıncalıdır. Bu nedenle leke çıkarmada oldukça etkili olan bulaşık deterjanını renkli çamaşırlarınızda çitileme yöntemiyle kullanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button

Pin It on Pinterest

× Whatsapptan Bize Ulaşın