Akıl Oyunları (A Beautiful Mind)

AKIL OYUNLARI

Russell Crowe’un yeteneklerini sonuna kadar sergilediği ve bir çok filme ilham olmuş kült bir eser. Zamansız klasiklerden. İzlemeniz gerektiğini düşünüyorum bence beni dinlemelisiniz.

Gerçekten filmin hiç sıkılmadan ağzınız açık bir şekilde izleyeceksiniz, o kadar kesin konuşuyorum. Film gibi film kesinlikle kaçırmayın. Öncelikle gerçek bir hikaye olması gerçekten hayranlık uyandırıcı, böyle bir adamın yaşıyor olması tüylerimi diken diken ediyor, senaryoda değişiklikler var ki olması da gerekiyor bence aksi takdirde akıcı olmaz ve kopukluklar yaşanır.

Eğer film kültürü için  özel bir ilginiz varsa bunu izlemeden yola devam etmeyin oyuncaların performansları gerçekten  muhteşem ötesinde izlediğiniz zaman ne kadar haklı olduğumu göreceksiniz.

Ben bu filmin gerçekten kusursuz bir başyapıt olduğu görüşündeyim hayatımda unutamayacağım filmler arasında izlemezseniz gerçekten pişman olursunuz. Bu filmi izlerken zaman öyle hızlı geçiyor ki inanın film bittiğinde “Bu kadar çabuk mu?” diye sorgulamaya başlayacaksınız. Abartmıyorum!

Özetlemem gerekirse, Nobel ödüllü Profesör Nash’ın şizofreniyle mücadelesini anlatan Oscar Ödüllü filmdir. Gerçek bir hayat hikayesinden yola çıkan film, ekonomide alanında ünlü “Oyun Teorisi”nin mucidi, ödüllü matematikçi ve şizofreni hastası John Forbes Nash’ın hayatını gözler önüne seriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button

Pin It on Pinterest

× Whatsapptan Bize Ulaşın