3 Idıots

3 Idiots

Bugüne kadar izlediğim hayatıma yön veren filmlerden bir tanesidir 3 Idiots (3 Aptal).

Sinema eleştirmeni değilim benim için en önemli şey filmin bende bıraktıklarıdır. Bu filmi herkes mutlaka en azından bir kez izlemelidir.

Aamir Khan’ı ve Hint sinemasını ben bu filmle keşfettim. Gerçekten iyiki de keşfettim diyorum. Aamir Khan benim için tartışmasız dünyanın en karakterli oyuncusudur. Birçok filmde de kendi kişiliğini anlatmaktadır.

3 Idiots benim için bir başyapıt niteliğindedir eğitim sisteminin eksik ve yanlış taraflarını muhteşem bir şekilde işlemişlerdir.

Film aslında eğitim sisteminin yanlışlarını göstermekle kalmıyor aynı zamanda doğrusunun nasıl olması gerektiğini de gözler önüne seriyor. Hayatın aslında bir yarıştan ibaret olmadığını  bunun bize eğitim sistemi tarafından dayatıldığını ortaya koyuyor.

Hem güldürdü,hem ağlattı,hem düşündürdü. 3dahi ve hayallerinin üstüne çıkan, çıkarkende muhteşem bir dostluğu,başarıyı görüceksiniz.  Filmi izlediğiniz zaman “İyi ki izledim!” diyeceğinize emin olabilirsiniz.

Biliyor muydunuz?

Aamir Khan Bu Filmi Çekerken 44 yaşındaydı Bu Filmi izlerken hepimiz sanki 23-25 yaşları arasında  zannettik gerçekten müthiş bir oyuncu.

Filmden unutamadığım birkaç repliği sizlerle paylaşmak istiyorum,

1) Ölüm nedeninde; “Soluk borusuna aşırı baskı uygulanması sonucu nefes alamama” yazıyor. Herkes gırtlağına gelen baskıdan öldüğünü sanıyor. Son dört senedir beynine gelen baskıya ne demeli? Raporda bu yazmıyor. Mühendisler de zekiymiş hani. Psikolojik baskıyı ölçecek bir makine icat etmediler. Çünkü etselerdi, o zaman herkes bilirdi; bunun intihar değil, cinayet olduğunu.

2) Elini kalbine koy ve de ki AL İZZ WELL!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button

Pin It on Pinterest

× Whatsapptan Bize Ulaşın